Żłóbek już rozebrany

Rozbieranie żłóbkaW tradycji polskiej kolędy śpiewamy do 2-go lutego, czyli do święta Matki Bożej Gromnicznej. Do tego czasu stoją w naszych kościołach też żłóbki bożonarodzeniowe. W kościołach franciszkańskich staramy się budować żłóbki bardziej okazałe, a to stąd, że sam św. Franciszek, zbudował żłóbek po raz pierwszy w historii Kościoła.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli w rozebraniu tegorocznego żłóbka: p. Łucji Krzysztofowicz, p. Władysławowi Rechul, p. Jankowi Romanowskiemu, p. Ryszardowi Fiedorowicz, p. Ryszardowi Kania, p. Kazikowi Borowskiemu, p. Sylwestrowi Beślerzewskiemu, p. Markowi Fiedorowicz, p. Jankowi Kowalewskiemu, p. Krzyszofowi Piotrak, p. Markowi Kuśmirek, szczególne podziękowania p. Krzysztofowi Tomczyk za wypożyczenie rusztowania i p. Piotrowi Chodorowskiemu za siano. Bóg zapłać! Oczywiście dziękuję również naszym ojcom: Patrykowi i Eliaszowi.

Po uporządkowaniu całego kościoła zaprosiliśmy wszystkich do refektarza klasztornego na ciepły żurek z jajkiem i białą kiełbaską a chętni zostali też poczęstowani kaszubską tabaką  😆

Zdjęcia można obejrzeć w Galerii.