UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
4 czerwca
2023

1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe z litanią do Serca Jezusowego po wieczornej Mszy Św. o godz. 17.00.

2. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na remont naszej świątyni.

3. W czwartek, 8 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszy Procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta, wraz z parafią św. Anny. Trasa Procesji będzie taka jak w ubiegłych latach. Nasza parafia przygotowuje 2 i 3 ołtarz:
                  II – ołtarz – prosimy o przygotowanie rodziny mieszkające w sąsiedztwie kapliczki;
                  III – ołtarz – prosimy o przygotowanie Zelatorki Żywego Różańca oraz osoby z sąsiedztwa w parku przy ul. Krótkiej;
      

     Przygotujmy również odpowiednie dekoracje naszych domów i okien. Bardzo prosimy osoby, które niosą sztandary i inne emblematy religijne, aby i w tym roku włączyły się czynnie w organizację procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne oraz młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Chłopców do niesienia emblematów eucharystycznych. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.    

4. W Jedzbarku Msza Święta w Boże Ciało o godz. 10.30. Po Mszy Św. procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców Jedzbarka.

5. W sobotę 10 czerwca UROCZYSTOŚĆ ODPUSTU ŚWIĘTEGO ANTONIEGO, Łosiery Antoniańskie i X Franciszkański Festyn Rodzinny.

6. O godz. 11.00 powitania łosierów – pieszych pielgrzymów przy kapliczce na skrzyżowaniu ulic Kościuszki z Obrońców Warszawy. O godz. 11.30 przy pętli autobusowej na ul. Warmińskiej.

7. O godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta Suma Odpustowa ku czci św. Antoniego. Na zakończenie Mszy św. będzie poświęcenie lilii i łosierek – przyniesionych świec wotywnych do św. Antoniego, następnie uroczysta procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta z niesionymi poświęconymi liliami, a po procesji błogosławieństwo małych dzieci i matek w stanie błogosławionym. Na zakończenie będziemy mogli otrzymać specjalnie przygotowane chlebki św. Antoniego.

8. Po uroczystości w świątyni rozpocznie się X Franciszkański Festyn Rodzinny, który będzie trwał do godz. 21.00 na wydzielonej części Starego Miasta. Szczegóły można przeczytać na plakatach. Serdecznie wszystkich zapraszamy! Zapraszamy całe rodziny z dziećmi – najpierw na część modlitewną do świątyni, a potem na część rozrywkową na festynie. Będzie dużo stoisk i straganów, będzie można dobrze zjeść i się napić. Będzie można się pobawić i nabyć „Antoniańskie cegiełki szczęścia”. Będzie jeszcze wiele innych ciekawych atrakcji. Będą również specjalne cegiełki na remont naszego kościoła. Cały dochód z festynu przeznaczymy na remont kościoła. Zapraszamy serdecznie – „do tańca i do różańca”!

9. Można jeszcze do poniedziałku wieczora przynosić przedmioty na Antoniańskie Cegiełki Szczęścia. W zakrystii przygotowane są listy gdyby ktoś chciał jeszcze się dopisać i przygotować na festyn: CIASTO, PIEROGI ,ROGALIKI, BABECZKI, SMALEC w słoiczkach. ZAPRASZAMY i ZACHĘCAMY. Za wsparcie i życzliwość składamy serdeczne Bóg Zapłać!

10. Spotkanie organizacyjne przed festynem odbędzie się we wtorek 6 czerwca po wieczornej Mszy św.

11. W dzień Odpustu, 10 czerwca rozpoczynamy w naszej parafii MISJE ŚWIĘTE. O godz. 11.30 – nabożeństwo oczekiwania – Różaniec św. w intencji Parafian i Misjonarzy. Na początku Uroczystej Sumy Odpustowej o godz. 12.00, nastąpi uroczyste wprowadzenie OO. Misjonarzy do świątyni. Dla wszystkich rodzin, dla wszystkich osób przygotowane są foldery ze szczegółowym Planem Misji Świętych.

12. Dziękujemy II Róży Różańcowej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę i na sobotnią Uroczystość Odpustową prosimy o posprzątanie kościoła III – Nową Różę i parafian z ul. Kościuszki 2 – 38. w piątek po wieczornej Mszy Św. Za dwa tygodnie prosimy IV Różę i parafian z ul. Kościuszki 33 – 47 i 40 – 78. Jak zawsze zapraszamy również osoby chętne do pomocy.

13. Dziękujemy też IV Róży i osobom, które przesłały na konto lub przekazały osobiście ofiary na remont kościoła, łącznie w ostatnim tygodniu 810 zł., oraz 400 zł. na łosiery. Za wszystkie ofiary, życzliwość, modlitwę, składamy serdeczne Bóg Zapłać!

14. Intencja modlitewna dla Róż Różańcowych na miesiąc czerwiec: „O dobre owoce Misji Świętych”

15. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.

Życzymy wszystkim nieustannej radości i nadziei. Miłość zwyciężyła śmierć! Alleluja!