3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
3 marca 2024

1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Rekolekcjach Wielkopostnych i skorzystali z okazji do Spowiedzi Św. Niech Słowo Boże zasiane przez rekolekcjonistę owocuje w codziennym życiu.

2. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych – dzisiaj po Mszy Św. o g 12.00.

3. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16.30. Po Gorzkich Żalach Msza św. wieczorna bez kazania. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 16.30 w naszym kościele, a w Jedzbarku o godz. 18.00.

4. Jutro, w poniedziałek przypada święto Św. Kazimierza, królewicza.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, zapraszamy wszystkich ministrantów z rodzinami na wieczorną Mszę Św. w ich intencji oraz o nowe powołania.

6. W piątek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

7. Caritas Archidiecezji zaprosiła naszą parafię, by przeprowadzić zbiórkę żywności dla ubogich w sklepie Lidl w Barczewie. Taką zbiórkę w sklepie Lidl przeprowadzą ministranci z rodzicami i młodzież FRA w najbliższy piątek i sobotę (8 i 9 marca). Potrzebujemy jeszcze chętnych do pomocy. Gdyby ktoś chciał się włączyć w tę zbiórkę to zapraszamy do zakrystii.

8. Młodzież FRA i ministranci będą sprzedawać palmy przez siebie przygotowane na niedzielę palmową. Będą je rozprowadzać po Mszach Św. w niedziele 17 i 24 marca.

9. Dziękujemy V Róży Różańcowej i parafianom z wyznaczonej ulicy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie kościoła VI Różę i parafian z ul. Ogrodowej, Południowej i Granicznej. Za dwa tygodnie prosimy VII Różę i parafian z ul. Kościuszki 1 – 29 i ul. Targowej. Jak zawsze zapraszamy również osoby chętne do pomocy.

10. Intencja modlitewna dla Róż Różańcowych na miesiąc marzec:
„O pokój na świecie, Ukrainie i w naszych rodzinach”

11. Dziękujemy też IV i V Róży oraz osobom, które przesłały na konto lub przekazały osobiście ofiary na remont kościoła, łącznie w ostatnim tygodniu 1110 zł. W ubiegłą niedzielę na Misje zebraliśmy 840 zł. Za wszystkie ofiary, za wszelką pomoc, życzliwość, modlitwę składamy serdeczne Bóg Zapłać!

12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka oraz kalendarze: ze zdjęciami remontowanego kościoła i kalendarze misyjne a także pamiątkowa broszura o naszym kościele.

Dziękując za wszelką życzliwość życzymy wszystkim szczególnej opieki Bożej Rodzicielki Maryi.