II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
7 kwietnia 2024

1. Dzisiaj o 15.00 – w godzinie Miłosierdzia – przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach Św. do puszek będą zbierane ofiary przeznaczone na działalność Caritas naszej Archidiecezji.

3. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych – dzisiaj po Mszy Św. o g 12.00.

4. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania, dzisiaj po Mszy Św. o godz. 17.00.

5. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na remont naszej świątyni. Bóg Zapłać!

6. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej, jutro, w poniedziałek przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Osoby chętne do podjęcia Duchowej Adopcji przynoszą z sobą świece.

7. W czwartek po wieczornej Mszy Św. spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

8. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny.

9. W przyszły piątek, 19 kwietnia odbędzie się w naszym kościele promocja książki o naszym kościele dra Piotra Samóla jako wynik wieloletnich badań historycznych i architektonicznych. Na to wydarzenie zaproszonych zostało wielu gości, m. in. Ks. Arcybiskup, Konsul Węgierski, Wojewódzki Konserwator Zabytków i inni. W ramach promocji odbędzie się również oprowadzanie po kościele przez autora dra Piotra Samóla i Przemysława Gorka kierownika prac konserwatorskich. Piątek 19 kwietnia 2024, o godz. 17:30. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

10. Dziękujemy III Róży Różańcowej i parafianom z wyznaczonej ulicy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie kościoła IV Różę i parafian z ul. Kościuszki blok 57 i ul. Grottgera. Za dwa tygodnie prosimy V Różę i parafian z ul. Kościuszki blok 59. Jak zawsze zapraszamy również osoby chętne do pomocy.

11. Dziękujemy też I Róży i osobom, które przesłały na konto lub przekazały osobiście ofiary na remont kościoła, łącznie w ostatnim tygodniu 980 zł. Za wszystkie ofiary, za wszelką pomoc, życzliwość, modlitwę składamy serdeczne Bóg Zapłać!

12. Papieska Intencja modlitewna dla Róż Różańcowych na miesiąc kwiecień:
„O docenianie roli kobiet”
(Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata).

13. Dziękujemy sołtysowi Jedzbarka, panu Markowi Makruckiemu a także panu Bogdanowi Tuckiemu za ufundowanie i zamontowanie nowych lamp w kościele w Jedzbarku. Bóg zapłać!

14. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka oraz kalendarze: ze zdjęciami remontowanego kościoła i kalendarze misyjne a także pamiątkowa broszura o naszym kościele.

Życzymy wszystkim nieustannej radości i nadziei. Miłość zwyciężyła śmierć! Alleluja!