Barczewskie Anioły rozdane

Anioły_SukcesuKto stoi za sukcesami gminy Barczewo? Nikt inny, jak tylko Anioły. I to Anioły Sukcesu. Reprezentanci świata biznesu, polityki, kultury, organizacji pozarządowych, oświaty spotkali się w środę na corocznej uroczystości uhonorowania mieszkańców gminy tytułami Anioła Sukcesu.

O wprowadzenie w anielski klimat zadbały muzykujące aniołki, czyli dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej. Później było przypomnienie tradycji konkursu i osób, które zostały uskrzydlone sukcesami w roku poprzednim. Nie zabrakło również anielskich smaków podczas poczęstunku i miłych słów pod adresem tegorocznych laureatów. Swoje pięć minut mieli też fotoreporterzy, którzy co roku dodają kolejne portrety do anielskiego albumu Aniołów. Zanim jednak rozpoczęły się uroczystości tłum gości zapełnił salę po brzegi. Takiej frekwencji Anioły nie miały w swojej historii.
– Spotkaliśmy się dziś może z lekkim opóźnieniem, ale przy pięknej muzyce. Aż chciałoby się zaśpiewać do piosenki Czerwonych Gitar – jest taki dzień w Barczewie wyjątkowy, kiedy mieszkańcy mogą spotkać tych, którzy się wyróżniają i robią dzięki temu ciekawą promocję naszej gminy – mówił w czasie inauguracji Lech Jan Nitkowski, burmistrz Barczewa.
W tym roku triumfowali:

• w dziedzinie „Kultura i oświata”
— zakonnik o. Dawid Szulca z Barczewa — otrzymał honorowy dyplom

— Danuta Nowakowska z Barczewa — otrzymała statuetkę Anioła Sukcesu
Kryteria oceny inicjatyw przedstawionych do konkursu w dziedzinie kultury i oświaty były następujące:

a)  osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym,
b) innowacyjność podejmowanych działań,

c)    wyróżniająca się pomoc w różnych dziedzinach życia kulturalnego gminy,

d) promocja regionalnych tradycji;

 

Za „Nasz Olsztyniak”