Pielgrzymka autokarowa

pielgrzymka_2015_plakatZapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów i Miejsc Świętych. W tym roku będzie to pielgrzymka zagraniczna do Chorwacji „Śladami Maryjnych Objawień i Sanktuariów” na Morawach, w Austrii, Słowenii, Chorwacji i Bośni Hercegowinie, gdzie docelowym miejscem będzie Medjugorie.

Szczegółowy plan zamieszczony jest poniżej i na plakacie. Wszelkie informacje przy furcie klasztornej, lub pod podanymi numerami telefonów lub też pod adresem mailowym barczewo.franciszkanie@gmail.com

Zapraszają Franciszkanie

Dzień Data Opis trasy
Dzień 1 05.10 poniedziałek Barczewo –wyjazd, przejazd przez Polskę, i Czechy. Postój w największym sanktuarium Maryjnym na Morawach – Svaty Kopecek. Msza św.; zwiedzanie, dalsza podróż do Brna – na kolację i nocleg.
Dzień 2 06.10

wtorek

Brno – śniadanie w hotelu, podróż przez Austrię do Słowenii, Ptujska Gora – zwiedzanie sanktuarium Maryjnego w Słowenii, dalsza podróż do Chorwacji. Przyjazd do Marija Bistrica – Msza św. i zwiedzanie sanktuarium. Przyjazd do hotelu w Ludbregu na kolację i nocleg.
Dzień 3 07.10

Środa

Ludbreg – sanktuarium Cudu Eucharystycznego Krwi Pańskiej poranna Msza św. podróż przez Chorwację do Bośni i Hercegowiny malowniczą drogą wzdłuż wybrzeża Adriatyckiego. Po południu przyjazd do Medjugorje. Po krótkim odpoczynku. Wyjście na górę Podbrdo – miejsce objawień Matki Bożej. W czasie wyjścia na górę różaniec święty. Wieczorne modlitwy w sanktuarium i kościele św. Jakuba. Kolacja i nocleg w pensjonacie w Medjugorje.
Dzień 4 08.10

Czwartek

Medjugorje. Całodzienny pobyt w sanktuarium, modlitwa, udział w Eucharystii i wieczornych modlitwach. Droga Krzyżowa i wyjście na górę Kriżevac. Po południu odpoczynek przy wodospadach Kravica. Udział w wieczornych modlitwach w sanktuarium. Kolacja i nocleg w pensjonacie.
Dzień 5 09.10

Piątek

Medjugorje. Całodzienna wycieczka do Dubrownika, najpiękniejszego miasta Chorwacji. Msza św. w sanktuarium św. Błażeja – patrona chorób gardła. Udział w specjalnym błogosławieństwie błażejowym. Czas wolny w mieście. Panorama miasta z wysokości muru okalającego całe zabytkowe centrum miasta. W drodze powrotnej 1,5 godzinny pobyt na plaży nad Adriatykiem. Powrót wieczorem do Medjugorje.
Dzień 6 10.10

Sobota

Medjugorje. Msza św. w sanktuarium. Pożegnanie z sanktuarium i wyjazd. Podróż do parku narodowego Plitvickie Jeziora. Zwiedzanie urokliwego miejsca jezior i wodospadów objętych rezerwatem przyrodniczym. Dalsza podróż na nocleg do hotelu w Ludbregu.
Dzień 7 11.10

Niedziela

Ludbreg – wyjazd z hotelu i podróż przez Słowenię do Austrii do największego ośrodka kultu Maryjnego w Austrii – Mariazell. Msza św. w sanktuarium, modlitwa, zwiedzanie, czas wolny. Dalsza podróż przez Alpy austriackie do Wiednia na wzgórze Kahlenberg. Miejsce z którego polski król Jan III Sobieski dowodził odsieczą wiedeńską. W przededniu wspomnienia tego wydarzenia modlitwa i zwiedzanie sanktuarium. Dalsza podróż do Czech do Brna na kolację i nocleg.
Dzień 8

 

12.10

Poniedziałek

Brno – po śniadaniu wyjazd w kierunku Ojczyzny. Postój na Jasnej Górze – Msza św. przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej w liturgiczne wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Dalsza podróż do Barczewa. Zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki: 900 zł + 185€

Cena obejmuje:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem marki zachodniej (BAR, WC, VIDEO, Siedzenia lotnicze rozkładane do tyłu i rozsuwane na bok),
 • noclegi w hotelach, pensjonatach, Domach Pielgrzyma w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami,
 • 3 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja w hotelach, 3 posiłek południowy podawany w autokarze jako suchy prowiant),
 • kawa, herbata, słodycze podawane w autokarze gratisowo,
 • realizacja programu pielgrzymki,
 • opieka licencjonowanego pilota, przewodnika i kapłana,
 • ubezpieczenie KL i NW (od kosztów leczenia za granicą bez chorób przewlekłych i następstw nieszczęśliwych wypadków)
 • informator i gadżety pielgrzymkowe.

Cena nie obejmuje:

 • własnego kieszonkowego
 • biletów wstępów 35€ ( Plitvickie Jeziora, Dubrownik, opłaty klimatyczne, indywidualny system nagłośnienia Tourguide, pilot – przewodnik).

Zapisy na pielgrzymkę:

 • Przy zapisie przesyłamy kartę zgłoszenia i dokonujemy wpłaty zaliczki w wysokości: 400 zł na poczet rezerwacji hotelowych. Dopiero z chwilą wpłaty zaliczki i przekazania karty zgłoszenia osoba znajduje się na liście uczestników wyjazdu.
 • Zaliczkę i kartę zgłoszenia przekazujemy do O. Dawida. Zaliczkę można wpłacać na konto: 03 1240 3800 1111 0000 4462 2565.
 • 500 zł przekazujemy do końca sierpnia,
 • 185 € wpłacamy w dniu wyjazdu w autokarze
 • 35 € bilety wstępu – wpłacamy w autokarze
 • Wszelkie informacje na temat pielgrzymki można uzyskać pod telefonami: 58 678 99 86, 603 75 84 06, e-mail: slawkoz@kki.net.pl