Peregrynacja Obrazu Matki Miłosierdzia

1W dniach 29 – 30 listopada 2013 r. w naszej parafii przeżywaliśmy Peregrynację Kopii Obrazu Ostrobramskiego, Matki Bożej Miłosierdzia. Na rozpoczęcie Nawiedzenia po powitaniu Obrazu przez różne stany i przedstawicieli parafii, odprawiona została uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jacka Jezierskiego. Po Mszy św. trwała adoracja obrazu zakończona Apelem Maryjnym o 21.00.

W drugim dniu Nawiedzenia po modlitwach porannych i Godzinkach ku czci Niepokalanej, odprawiona została Msza św. w intencji wszystkich chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. rozpoczęło się czuwanie maryjne, prowadzone przez poszczególne grupy parafialne: Franciszkański Zakon Świeckich, dzieci pierwszokomunijne  z rodzicami, młodzież przygotowującą się do Bierzmowania z rodzicami, Róże Różańcowe oraz młodzież FRA, Rycerstwo św. Franciszka i ministrantów. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego została odprawiona uroczysta Msza Święta na zakończenie Peregrynacji wraz z odpustową z racji uroczystości św. Andrzeja Apostoła – patrona parafii. W oprawę liturgiczną obu Mszy św. włączyło się wiele osób świeckich – przedstawicieli parafian.

Po zakończeniu Mszy św. nastąpiło pożegnanie Obrazu przez poszczególne stany i grupy parafialne, o. proboszcz odmówił Akt zawierzenia Parafii Matce Bożej a następnie przy dźwięku fanfar i biciu dzwonów w procesji odprowadziliśmy Obraz ulicami miasta do sąsiedniej parafii św. Anny. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie, udekorowanie świątyni i piękną oprawę Peregrynacji, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barczewie za niesienie obrazu, jak też i policji z Barczewie za zabezpieczenie trasy w czasie procesji z Obrazem.