Peregrynacja kopii Ikony Jasnogórskiej

PeregrynacjaMBCz„We środę 16 października 2013 roku na Jasnej Górze została uroczyście zapoczątkowana peregrynacja kopii Ikony Jasnogórskiej, która była ofiarowana polskim Zakonom w marcu 1963 r. przez Sł. Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Pierwsze nawiedzenie tego Obrazu odbyło się w latach 1963-1966 i było formą przygotowania się wspólnot zakonnych do Millenium Chrztu Polski oraz sposobnością do podjęcia wspólnotowej refleksji nad soborową reformą życia konsekrowanego.

Podejmowana obecnie peregrynacja ma być przeżywana w formie wspólnotowego dnia skupienia i służyć refleksji nad miejscem życia konsekrowanego we współczesnym świecie, także w kontekście wyzwań związanych z nową ewangelizacją i koniecznością dawania czytelnego świadectwa życia poświęconego Bogu, o czym tak wiele mówi w swoich wystąpieniach obecny Papież Franciszek. Ma nas także przygotować na obchody 1050-lecia chrztu naszego Narodu. (…)      Z listu Sekretarza Gen. Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich

Kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej wędrowała po wszystkich klasztorach męskich w Polsce. W naszej barczewskiej wspólnocie peregrynacja kopii Jasnogórskiego Obrazu odbyła się 12 maja br.